Toaletné vody, Parfémy

Oba tieto produkty by mali byť súčasťou vašej každodennej starostlivosti o telo. Aký je však medzi nimi rozdiel?

Toaletné vody majú ľahkú a sviežu vôňu. Obsahujú nižší obsah aromatických olejov v porovnaní s parfémom, preto voňajú kratšie. Ich vôňa sa na pokožke drží približne 2 až 4 hodiny. Sú vhodné pre denné použitie a hlavne počas leta.

Parfémy majú silnejšiu a koncentrovanejšiu vôňu, pretože obsahujú vyššiu koncentráciu aromatických olejov. Na pokožke sa udržia dlhšie, vydržia viac ako 6 hodín. Tie najkvalitnejšie na oblečení aj niekoľko dní. Sú koncentrovanejšie a na pokožku sa v porovnaní s toaletnými vodami neaplikujú tak často a postačí len veľmi malé množstvo. Odporúčame ich používať pri večerných udalostiach, špeciálnych príležitostiach alebo situáciách, kedy je výrazná a dlhotrvajúca vôňa naozaj žiaduca.

Toaletné vody sa aplikujú na krk, zápästie a za uši. Môžete si ich nasprejovať do vlasov alebo aj do oblečenia. Parfémy sa aplikujú na pulzné body tela, ako sú napríklad krk, zápästie, za uši, lakťová alebo kolenná jamka. Tiež ich môžete použiť na vlasy alebo na oblečenie.

Ak sa rozhodujete medzi toaletnou vodou a parfémom, vaše rozhodnutie prispôsobte nielen osobnému vkusu, ale aj príležitosti, pri ktorej chcete vôňu použiť. Každý z týchto produktov je totiž jedinečný.

Viac
2 výsledky
Zoradiť podľa