Prípravky pre intímnu hygienu

Prípravky pre intímnu hygienu účinne umývajú a ošetrujú ženské intímne oblasti. Boli vytvorené s dôrazom na zachovanie prirodzeného pH ženskej vagíny. To je kyslé, a preto je dôležité, aby v rozsahu od 3,8 do 4,5 aj ostávalo. Je to kľúčové pre udržanie zdravej mikroflóry. Preto prípravky pre intímnu hygienu obsahujú aj laktobacily, ktoré tiež prispievajú k udržaniu zdravej mikroflóry a pôsobia preventívne proti rôznym vaginálnym infekciám. Pokožku chráni aj vitamín E. Je to antioxidant.

Prípravky pre intímnu hygienu by mali byť šetrné a hypoalergénne, aby sa znížilo riziko akéhokoľvek podráždenia alebo alergických reakcií. Nemali by byť parfumované a rovnako by ste sa mali vyhnúť takým, ktoré obsahujú parabény. Naopak, vyhľadávajte prípravky, ktoré obsahujú zvlhčujúce a zmäkčujúce zložky a starajú sa tak o vaše intímne pohodlie.

Prípravky na intímnu hygienu majú často aj protizápalové účinky. Niektoré pomáhajú chrániť aj pred vírusmi, baktériami a infekciami. Je však dôležité pochopiť, že každá žena má jedinečné potreby, a preto by si mala vyberať prípravky pre intímnu hygienu naozaj starostlivo. Odporúčame však vyhnúť sa akýmkoľvek agresívnym chemikáliám a parfumovaným prípravkom, ktoré môžu spôsobiť podráždenie alebo alergickú reakciu. Odporučiť môžeme čajovníkový gél na intímnu hygienu s normalizačným účinkom od Green Pharmacy alebo gél pre citlivú pokožku s harmančekom.

Viac
2 výsledky
Zoradiť podľa