DOVO Solingen

Prestížna nemecká spoločnosť DOVO Solingen sa môže pochváliť veľmi bohatou históriou. Siaha viac ako sto rokov dozadu. Spoločnosť vznikla už v roku 1906. Jej sídlom je nemecké mesto Solingen.

Spoločnosť sa na začiatku svojej existencie zameriavala predovšetkým na výrobu britiev. Pracovalo v nej len 13 zamestnancov. Pozíciu spoločnosti upevnil v roku 1938 zákon, ktorý ochránil meno Solingen a vštepil značke vlastnú identitu. Nová legislatíva nielenže ochránila ochrannú známku, ale posilnila celkový záväzok spoločnosti ku kvalite a tradícii.

Spoločnosť DOVO Solingen si za svoj znak vyvolila rytiera s mečom a kladivom. Tento znak symbolizuje oddanosť značky voči precíznosti a dokonalosti. Postupne značka DOVO Solingen prenikla aj na trhy v západnej Európe a v Severnej Amerike. Vybudovala si povesť vynikajúceho výrobcu. Aj dnes vyrába kvalitné profesionálne britvy.

V reakcii na vzostup elektrických holiacich strojčekov začala spoločnosť DOVO Solingen vyrábať nožnice na vlasy. Aby bol projekt úspešný, tak sa technici spoločnosti osobne spojili s kaderníckymi salónmi v Solingene a vypočuli si spätnú väzbu priamo od kaderníkov. Tento na zákazníkov orientovaný prístup im pomohol vytvoriť nožnice, ktoré spĺňajú všetky profesionálne potreby. Nožnice začala spoločnosť DOVO Solingen vyrábať v roku 1951. Bol to pre ňu veľmi významný míľnik. Po tejto zmene spoločnosť vstúpila aj na trhy v Severnej a Južnej Amerike.

Dnes môžete mať profesionálne kadernícke nožnice alebo profesionálne britvy značky DOVO Solingen doma aj vy. Nezabudnite, že sú to originály vyrobené priamo v nemeckom Solingene z tej najkvalitnejšej európskej ocele.

Viac
26 výsledkov
Zoradiť podľa