Púdre

Dôležitou súčasťou dekoratívnej kozmetiky sú púdre. Používajú sa najčastejšie na dokončenie líčenia. Existuje niekoľko typov púdrov, z ktorých každý má svoje charakteristické vlastnosti a účinky.

Rozjasňujúce púdre sa používajú na zdôraznenie a rozjasnenie istých oblastí tváre, ako sú lícne kosti, nos alebo oblasť pod obočím. Majú jemný, lesklý a žiarivý efekt. Stále viac žien uprednostňuje púdre z prírodných minerálov, ktoré im poskytujú prírodný vzhľad a často sa používajú ako náhrada bežného makeupu. Tieto minerálne púdre sú ľahké, majú vzdušnú textúru a dovoľujú pokožke dýchať. Obľúbené sú aj kompaktné púdre, ktoré sú veľmi praktické a používajú sa na rýchlu korekciu makeupu počas celého dňa. Môžu obsahovať aj pigment pre ľahké krytie, ale je dôležité, aby boli predovšetkým kompatibilné s vašim makeupom.

Na dokončenie makeupu sa najčastejšie používa práškový púder, vďaka ktorému sa makeup neleskne a predĺži sa aj jeho trvanlivosť. Práškové púdre sú jemné, ľahko sa aplikujú a poskytujú matný finish. Na fixáciu makeupu a zabezpečenie jeho trvácnosti sa používajú špeciálne fixačné púdre, ktoré sú často veľmi jemné a bezfarebné, aby nezmenili farbu makeupu. V lete odporúčame používať púdre s ochranou pred slnečným žiarením.

Pri výbere púdrov je dôležité zohľadniť typ a odtieň pokožky, požadovaný výsledok a osobné preferencie. Mohol by vás napríklad zaujať trblietavý rozjasňujúci púder značky Lorigine lebo minerálny matný púder z rovnakej rady.

Viac
1 výsledok
Zoradiť podľa