Starostlivosť o tvár

Správna starostlivosť o pleť zahŕňa niekoľko krokov, ktoré by ste mali vykonávať každý deň a pekne postupne. Každý krok má svoj zmysel a pomáha pokožke pripraviť sa na ďalší.

V prvom rade by ste mali pleť pravidelne čistiť. Dôležité je ranné aj večerné čistenie. Použite čistiace mlieko alebo micelárnu vodu. V ponuke máme viaceré čistiace pleťové prípravky. Rovnako ale môžete použiť aj odličovacie rukavice alebo handričky, ktoré môžete použiť bez akéhokoľvek kozmetického prípravku. Jednoducho ich len namočíte do teplej vody. Použiť sa dajú opakovane.

Keď máte pleť dokonale vyčistenú, aplikujte na pokožku pleťové tonikum alebo vodu. Tieto produkty pomáhajú obnoviť pH pokožky a dodajú jej hydratáciu. Obsahujú tiež čistiace látky, a tak odstránia prebytočný maz, prípadne zvyšky nečistôt, ktoré ste v predchádzajúcom kroku neodstránili.

Nasleduje pleťové sérum. Pleťové séra obsahujú rôzne aktívne zložky, ktoré pomáhajú riešiť konkrétne problémy vašej pokožky. Môže ísť o sérum na hydratáciu, zmiernenie vrások alebo rozjasnenie pleti.

Po nanesení séra použite pleťový krém. Cez deň odporúčame používať denný krém s ochranným faktorom a v noci nočný krém. Pleťové krémy vašu pokožku hydratujú a poskytnú jej potrebnú výživu.

Jeden alebo dvakrát týždenne môžete použiť aj pleťový peeling. Odstránite z pokožky odumreté bunky a podporíte tvorbu nových.

Rovnako často používajte aj pleťovú masku. Vyberte si ju podľa typu vašej pleti. Vašej pokožke dodá potrebnú výživu. Môže ju hydratovať, rozjasňovať alebo čistiť. Záleží od toho, aký typ pleťovej masky si vyberiete.

Viac
24 výsledkov
Zoradiť podľa