Čistiace pleťové prípravky

Čistenie pleti je základným prvkom každodennej starostlivosti o pleť. Venujte pozornosť čisteniu pleti nielen ráno, ale aj večer pred spaním. Práve nočné čistenie pomôže odstrániť z pleti všetky nečistoty, make-up a iné látky, ktoré sa v póroch nahromadili počas dňa.

Používajte čistiace produkty, ktoré sú k vašej pokožke šetrné, ale zároveň účinne odstránia všetky nečistoty. Vyberte si typ pleťového čistiaceho prípravku podľa typu vašej pleti. Odporúčame používať čistiace pleťové prípravky, ktoré neobsahujú dráždivé látky a alkohol. Znížite tak riziko podráždenia.

Pri výbere čistiacich pleťových prípravkov sa orientujte predovšetkým podľa zloženia. Odporúčame produkty, ktoré neobsahujú parabény, parafíny a SLS.

Vybrať si môžete medzi čistiacim gélom a čistiacim mliekom. Výber závisí od typu vašej pleti, ale aj od vašich osobných preferencií. Obe formy čistiaceho pleťového prípravku totiž majú svoje výhody. Čistiaci gél má ľahkú textúru a pokožku osvieži. Odporúčame ho pre mastnú a zmiešanú pleť. Čistiace mlieko je obvykle jemnejšie a pokožku hydratuje, preto sa viac hodí pre suchú a citlivú pokožku.

Pred použitím čistiaceho pleťového prípravku odstráňte makeup. Použite odličovač, napríklad micelárnu vodu alebo odličovač na báze oleja, aby ste odstránili make-up, očné tiene, rúž a maskaru. Až potom použite čistiace pleťové prípravky, či už čistiaci gél, alebo čistiace mlieko. 

Potom si tvár opláchnite vlažnou vodou. Následne aplikujte tonikum, ktoré pomôže obnoviť pH vašej pokožky. Po toniku naneste sérum a na záver použite pleťový krém. Všetky tieto produkty nájdete v našej ponuke. Stačí si len vybrať.

Viac
4 výsledky
Zoradiť podľa