Strihanie a úprava nechtov

Chcete mať zdravé a krásne nechty? Pravidelne ich strihajte a upravujte.

Na strihanie nechtov používajte len kvalitné nástroje. Investujte do ostrých a kvalitných manikúrových nožničiek aj do kvalitných klieští na nechty. Ak je to možné, nechty strihajte po kúpeli alebo aspoň po sprchovaní. Nechty sú vtedy mäkšie a minimalizujete tak riziko lámania. Pravidelne sa zbavujte poškodených častí nechtov a dĺžku nechtov si prispôsobujte podľa potreby. Nechty strihajte po častiach od rohov ku stredu, aby ste dosiahli želaný tvar.

Po strihaní nechtov je potrebné nechty upraviť. Na dokonalé tvarovanie nechtov použite pilník. Majte doma pilníky s rôznymi zrnitosťami. Aj nerovnosti alebo nepravidelnosti na nechtoch pravidelne prebrusujte pilníkom.

Pravidelne používajte aj olej na nechty a kožičku. Vaše nechty posilní a ich okolie účinne hydratuje.

Pred, počas a po úprave nechtov dodržiavajte hygienu na maximum. Umyte si ruky a vydezinfikujte aj nástroje, aby ste predišli šíreniu infekcií.

So strihaním a úpravou nechtov to nikdy nepreháňajte. Postupujte opatrne a pomaly, aby ste sa neporanili alebo aby ste si nepoškodili nechty. Ak však budete dodržiavať vyššie spomenuté rady pri strihaní a úprave nechtov, vaše nechty budú zdravé, pevné a krásne.

Viac
16 výsledkov
Zoradiť podľa