Starostlivosť o nechty


Poznáme osvedčený spôsob, ako udržať nechty pekné, zdravé a krásne upravené. Pravidelne nechty strihajte a tvarujte ich podľa vašich preferencií tak, aby vyhovovali vašej osobnosti.

Starostlivosť o nechty spočíva v používaní prospešných olejčekov na nechty, ktoré ich hydratujú a nechty sa tak stávajú odolnejšie a silnejšie. Na odstraňovanie nechtovej kožičky použite gélový odstraňovač kožičky. Ten zmäkčí pokožku v okolí nechta a umožní ľahké a bezpečné zatlačenie. Ak máte nechty slabé a krehké, začnite používať posilňujúci lak na nechty, ktorý ich posilní a obmedzí ich lámavosť. Ak chcete mať nechty pekné a lesklé, začnite používať lesk na nechty.

Ak používate odlakovače na nechty odporúčame bezacetónové odlakovače, ktoré sú k nechtom šetrnejšie. Niektoré odlakovače dokonca obsahujú aj rôzne zvlhčujúce látky, ako sú napríklad oleje a vitamíny a pomáhajú udržiavať pokožku a nechty hydratované aj po odstránení laku. Môžeme napríklad odporučiť odlakovač na nechty s ricínovým olejom značky Pollié.

Určite budete potrebovať aj pilník na nechty. Obľúbené sú pilníky, ktoré obsahujú plochy aspoň s 2 zrnitosťami. Poskytujú flexibilitu pri rôznych úpravách nechtov. Odporúčame začať hrubšou zrnitosťou a postupovať k jemnejšej. Postupujte opatrne, aby ste si nechty nepoškodili.

Viac

Podkategórie

5 výsledkov
Zoradiť podľa