Depilácia

Depilácia je postup na odstránenie nežiadúcich chĺpkov z rôznych častí tela, ktorý sa používa veľmi často. Môžete sa totiž depilovať v domácom prostredí alebo sa zveriť do rúk profesionálnych kozmetičiek.

Ak ste sa rozhodli pre domácu depiláciu, potrebujete depilačné vosky a krémy, ktoré sa nanášajú na pokožku a potom sa odstraňujú pomocou depilačných stripov (prúžkov). Potrebovať budete aj zariadenia na ohrev vosku, ak ste sa rozhodli depilovať týmto spôsobom a odporúčame aj prípravky na ošetrenie pokožky po depilácii, aby bola pokožka hydratovaná a aby ste sa vyhli akémukoľvek podráždeniu.

Depilačné vosky sa zohrievajú na určitú teplotu, aby sa dali ľahko naniesť na pokožku a po zaschnutí sa odstraňujú pomocou depilačných stripov. To sú pásiky, ktoré sa pritlačia na vosk na pokožke a potom sa rýchlo odtrhnú spolu s voskom. Tak odstránite aj chĺpky. Aby ste vosk ohriali na požadovanú teplotu budete potrebovať zariadenie na zohrievanie depilačného vosku. Zistite si, či je vosk, ktorý používate kompatibilný so zariadením, ktorý si chcete zakúpiť.

Pri depilácii je tiež veľmi dôležité je dodržiavať správne postupy. Nezabudnite napríklad pred aplikáciou vosku dôkladne očistiť pokožku. Dodržiavajte návody na produktoch, ktoré používate, aby ste minimalizovali podráždenie pokožky a starajte sa o pokožku aj po depilácii. Doprajte jej hydratáciu a upokojenie použitím špeciálnych prípravkov na ošetrenie pokožky po depilácii.

Viac
53 výsledkov
Zoradiť podľa