Krémy a gély na holenie

Krémy a gély na holenie sú naozaj populárnymi produktmi. Niet sa čomu čudovať. Majú množstvo výhod.

Krémy na holenie majú vláčnu textúru. Ľahko sa aplikujú na pokožku a zároveň ju aj hydratujú. Mnoho krémov na holenie totiž obsahuje hydratačné zložky, ktoré pomáhajú udržať pokožku hydratovanú. Odporúčame ich preto zvlášť pre mužov, ktorí majú suchšiu pokožku. Niektoré krémy na holenie majú dokonca v sebe zložky, ktoré pomáhajú zmäkčiť chĺpky a urobia tak holenie oveľa jednoduchšie a efektívnejšie.

Gély na holenie majú na druhej strane ľahšiu textúru ako krémy. Ľahko sa rozotierajú po pokožke a mnoho gélov má aj chladiaci efekt. Počas holenia vás tak dokážu aj osviežiť. Niektoré majú aj čistiacu funkciu a pomáhajú odstraňovať z pokožky nečistoty a nadbytočnú mastnotu. Odporúčame ich hlavne pre rýchle ranné holenie. Gély sú v tomto prípade tou najpraktickejšou voľbou, a to práve kvôli ich ľahkej textúre a rýchlemu nanášaniu.

Ak sa rozhodujete medzi krémom na holenie a gélom na holenie, je dôležité poznať svoje osobné preferencie a typ pokožky. Máte nejaké špecifické potreby pri holení? Niektorí ľudia totiž môžu uprednostňovať bohatšiu textúru krému na holenie, zatiaľ čo iní preferujú skôr ľahkú a osviežujúcu textúru gélov. Mali by ste však vždy vyberať produkty podľa toho, aký máte typ pokožky a prispôsobiť ich svojej holiacej rutine.

Viac
29 výsledkov
Zoradiť podľa