Dezodoranty

Na trhu existuje množstvo produktov, ktoré boli špeciálne navrhnuté, aby kontrolovali potenie a zápach, a to nielen v oblasti podpazušia, ale napríklad aj na nohách.

Dezodoranty môžu obsahovať aj rôzne antibakteriálne látky a pomáhajú tak kontrolovať rast baktérií, ktoré sú zodpovedné za zápach potu. Niektorí muži uprednostňujú dezodoranty s prírodným zložením, ktoré neobsahujú chemické látky, ako sú napríklad parabény. To, že neobsahujú žiadne chemické látky, však neznamená, že nedokážu účinne bojovať proti zápachu.

Antiperspiranty sú produkty, ktoré obsahujú látky pomáhajúce blokovať potné žľazy a znižovať tak množstvo potu. Dezodorant bojuje proti zápachu, antiperspirantom dokážete účinne ovplyvniť aj množstvo vyprodukovaného potu. Pri výbere dezodorantu by ste však mali myslieť na to, aký máte typ pleti, pretože niektoré produkty nemusia byť na citlivú pokožku vhodné a ak máte špecifické požiadavky na zloženie, určite si podrobne preštudujte obal produktu.

Mnohé produkty sú špeciálne vyvinuté pre použitie na nohy. Môžu obsahovať aj zvláštne zložky, ktoré pomáhajú udržiavať nohy suché, odstraňujú zápach a účinne bojujú proti plesniam.

Viac
3 výsledky
Zoradiť podľa