Kučeravé vlasy

Kučeravé vlasy sú akýmsi paradoxom. Ženy narodené s touto pýchou túžia po rovných vlasoch a dali by všetko za to, keby sa aspoň na mesiac zbavia svojich kučier. Naopak ženy, ktoré majú rovné vlasy vždy túžili po tých skvelých a dobre vypadávajúcich kučerách.

Každá žena, ktorá má svoje prirodzené alebo umelo vytvorené kučery asi pozná, že boj o skvelý účes je skutočne o nervy. Skutočne nie je vôbec jednoduché vytvoriť požadovaný tvar účesu a skutočný problém nastáva hlavne pri vlhkom počasí, kedy majú kučery za následok krepatenie a nadmerné rozlietanie vlasov.

3 úhlavní nepriatelia kučeravých vlasov – vlhko, teplo a drdol

Ten pocit keď vyjdete na ulicu krásna, uhladená a všetci za Vami otáčajú. Možno máte krásny kučeravý účes a možno máte vlasy dokonale vyžehlené. A zrazu príde to čo sme skutočne nečakali – dážď. Možno máte letný príjemný daždík rada, žiaľ pre Vaše vlasy to také príjemné nie je. Dážď a celkovo vlhké prostredie spôsobuje, že kučery pomaličky, ale isto strácajú svoj dokonalý tvar. Naopak pri vyžehlených vlasoch platí, že vlhké prostredie teplom vyžehlené vlasy vracia do pôvodného tvaru. Dá sa proti tomu bojovať? Samozrejme.
Tento problém, nie je problémom jedinca, ale komplexu žien a mužov a preto sa museli aj výrobcovia postaviť problému čelom a pracovať na vývoji kozmetiky na kučeravé vlasy.
Záchranné koleso Vám hodia prípravky ako kondicionéry, ochranné séra a v niektorých prípadoch aj laky, ktoré sú vyslovene určené na odolávanie voči vlhkému prostrediu.

Určite viete, že tepelná úprava vlasov nie je práve ta najzdravšia. Existuje na internete nespočetne veľa článkov prečo a ako škodí napríklad taká žehlička, fén či kulma Vaším vlasom. Nemôžeme nič, len súhlasiť. Častá tepelná úprava vlasov značne vysušuje Vaše vlasy a zároveň ich nadmerne štiepi. Preto ak Vám môžeme odporučiť pre tepelnou úpravou vlasov používajte ochranné spreje alebo krémy, ktoré Vaše vlasy chránia pred vystavovaním voči teplu.

Príliš pevný drdol je posledným nepriateľom o ktorom asi každá žena vie a pritom najviac podceňuje. Práve príliš pevný drdol, poprípade spevnenie vlasov ťažkou oceľovou sponou dokážu vlasy značne poškodiť. O to viac platí, že ak zviažete ešte mokré a riadne nevysušené vlasy do gumičky vlas sa začne lámať a trpieť. Na noc Vám určite odporúčame vlasy zabalovať  do turbanov alebo uterákov z mikrovlákna. Chcete trošku experimentovať a skúsiť spôsob vo vlastnej réžií? Pozrite si inovatívny spôsob známy ako hair plopping.

  Výživa, výživa a ešte raz výživa

  Ako sme písali vyššie - lesklé, nadýchané a krásne kučery prijímajú vlhkosť oveľa ťažšie ako ostatné typy vlasov. Kučeravé vlasy sú oveľa náchylnejšie k častému vysychaniu, štiepeniu a lámaniu vlasov. Preto by sme mali dbať na správnu a hĺbkovú výživu a hydratáciu.

  Prípravky na kučeravé vlasy

  Šampóny na kučeravé vlasy

  Šampóny na kučeravé vlasy

  Šampóny určené priamo na kučeravé vlasy dostatočne hydratujú a dodávajú výživu. Po použití šampónu sú kučery jemné, objemné, vitálne a doslova žiaria leskom a svojou silou. Šampóny zároveň zabraňujú zamotávaniu vlasov, čím sa lepšie rozčesávajú, sú hebké a nekrepovatejú.
  Kučery Vás naopak omrzeli a túžite skôr po rovných vlasoch? V takom prípade určite stojí za zváženie použitia šampónov určených na neposlušné vlasy. Vďaka tomu budú Vaše vlasy dlhodobo v skvelej kondícií, zdravé a bez efektu zvlnenia sa.

  Vybrať šampón na kučeravé vlasy

  Kondicionéry na kučeravé vlasy

  Kondicionéry na kučeravé vlasy

  Použitím zlých prípravkov na kučeravé vlasy sa vaše prirodzené kučery narovnávajú a výsledkom ani vlnité, ani rovné, ale poškodené vlasy. Preto rozhodne odporúčame použiť kondicionéry určené priamo na kučeravé vlasy.

  Tieto kondicionéry zaručujú, že kučery budú jemné ale posilnené a krásne elastické. Kondicionéry je potrebné naniesť po celej dĺžke vyčistených a ešte vlhkých vlasoch.

  Vybrať kondicionér na kučeravé vlasy

  Masky na kučeravé vlasy

  Masky na kučeravé vlasy

  Masky na kučeravé vlasy zaručujú svoju silu v podobe dokonalej a hĺbkovej hydratácií. Masky zároveň účinne bojujú so suchými končekmi vlasov a zanechávajú vlasy prirodzene silné a pružné. Vlasy po používaní masky dokonale držia svoj tvar, zabraňujú krepovitému charakteru a zacuchávaniu vlasov.

  Vybrať masku na kučeravé vlasy

  Ostatná kozmetika na kučeravé vlasy

  Ostatné prípravky na kučeravé vlasy

  Obzeráte sa za prípravkami, ktoré Vám pomôžu s Vašimi kučerami a dokonale ich ochránia voči tepelnej úprave a stylovaniu? V bohatej ponuke určenej na kučeravé vlasy nájdete ochranné séra, krémy a gély ktoré Vám pomôžu k definícií, lesku a výžive poškodených vlasov. V prípade, že hľadáte účinný prípravok ktorý Vás ochráni pred nadmernému krepovatiu vlasov určite odporúčame vyskúšať sprej pre rozjasnenie a proti krepovateniu. Ponuka je viac ako rozmanitá a určite nájdete to po čom Vaše srdce a v neposlednom rade vlasy túžia.

  Pozrieť ostatné prípravky na kučeravé vlasy

  Starostlivosť o kučeravé vlasy

  Rozčesanie vlasov – aký hrebeň na kučeravé vlasy?

  Husté kučeravé vlasy, ktorá z Vás pozná to utrpenie rozčesávania vlasov? Samozrejme to hovoríme o mokrých a vlhkých vlasoch, rozčesať husté a kučeravé vlasy za sucha je čistý nonsens. Najlepší postup rozčesania takýchto vlasov je jednoznačne za použitia balzámu na mokré vlasy. Pre rozčesanie je vhodné použiť takzvaný riedky hrebeň – hrebeň s čo najväčším rozostúpením zúbkov. Kefy, teezre a podobné príslušenstvo pre tento typ vlasov neodporúčame. AU
  Pozrieť ponuku hrebeňov

  Difuzer na kučeravé vlasy – dokonalé vysušenie kučeravých vlasov

  Do mokrých vlasov votrite krém s podporou tvorby vĺn. Najväčším problémom je, že pri korienkoch sú vlasy rovné a kučery sa vlnia až ďalej od korienku - krém na tvorbu vĺn umožňuje zvlniť vlasy už od korienku. Dôležitým postupom je krém naniesť až ku korienkom vlasov a pomaly postupovať až ku končekom.

  Ak je krém dokonale nanesený mierne sa predkloňte a fén s difuzerom pomaly posúvajte od končekov smerom nahor. Krúživými pohybmi mierne otáčajte fénom, pričom dávajte pozor aby sa Vám nezaplietli vlasy. Každú časť hlavy je potrebné sušiť raz, približne pol minúty. Po vysušení prejdite na ďalšiu časť, postupne dookola hlavy. Celý postup opakujte až kým vlasy nie sú celkom suché. Pri korienkoch schnú vlasy najdlhšie preto je vhodné difuzer pri nižšej teplote priložiť k hlave a chvíľku podržať pre odstránenie aj posledných kvapiek vody.
  Pozrieť ponuku difúzerov